TSSF/CMAS 1* Dalıcı Kursu

TSSF/CMAS 1 Yıldız Dalıcı Kursu

TSSF/CMAS Bir Yıldız Dalıcı Eğitim Programı teorik ve pratik eğitim başlıkları altında toplanır. Teorik eğitimler dalıcının dalış ile ilgili teorik bilgi kazanmasını, pratik eğitimler de bu bilgileri pratik uygulamalara aktarabilmesini amaçlar. Teorik eğitimler 12 dersten ve eğitmenin tercihine bırakılmış ek bir dersten oluşur.

Pratik sualtı çalışmalarınızda ise sizlere dalış eğitimleriniz esnasında sualtında kullanılacak haberleşme işaretleri, malzemeyi nasıl kuşanacağınız, suya giriş teknikleri, sualtına alçalma teknikleri, nefes alırken nelere dikkat edeceğiniz, yüzerlilik dengeleyici donanımlarınızı nasıl kullanacağınız, nefes almanızı sağlayan regülatörü ağzınızdan nasıl çıkarıp tekrar alabileceğiniz, arkadaşınız ile havanızı nasıl paylaşabileceğiniz, maskenize su girdiğinde nasıl boşaltabileceğiniz ve sualtında nasıl çıkarıp takabileceğiniz, paletinizi nasıl daha doğru kullanabileceğiniz, sualtı ve su üstünde bağımsız aletli dalış donanımınızı ve ağırlık kemerinizi nasıl çıkarıp tekrar kuşanabileceğiniz, basit ilkyardım ve kurtarma becerileri ve dalış teknesinde nelere dikkat edeceğinizin yanı sıra aynı zamanda da sualtında çevreyi ve kendinizi kollama ile ilgili kapsamlı çalışmalar yaptırılacaktır. Pratik sualtı becerileri sizlere sığ su çalışmaları ve toplam 5 deniz dalışı ile öğretilecektir.
TSSF/CMAS 1 Yıldız Dalıcı Brövesi


Katılım Şartları

1 yıldız eğitim programına katılmak için yüzme bilmek ve 14 yaşını doldurmuş olmak gerekir. 18 yaşını doldurmamış adaylar için veli izin belgesi alınacaktır (bu yazının bir örneği federasyonumuz web sitesinde yer almaktadır). Aletli dalış yapmanızda sakınca olmadığına dair sağlık bildirim formu tarafınızdan doldurularak (18 yaşından küçük adaylarda veli tarafından doldurulacaktır) eğitim dosyanıza konacaktır (bu belgenin bir örneği federasyonumuz web sitesinde yer almaktadır). Gerekli hallerde doktor raporu istenecektir.


Peki 1* Dalıcı Nedir?

  • Temel dalış konularına hakim
  • Scuba ekipmanlarını monte edip kuşanabilen ve bunları sualtında kullanabilen
  • 3* dalış lideri eşliğinde maksimum 18 metreye kadar dalış yapabilen dalıcıdır

Kurs Paketine Dahil Olanlar;

  • 8 Saatlik Teorik Eğitim
  • TSSF-CMAS 1* Dalıcı Brövesi
  • TSSF-CMAS 1* Dalıcı Ders Kitabı
  • Dalış Kayıt Defteri
  • Deniz Becerileri / Ekipman Kirası

TÜM KURSLAR